Kontaktujte nás Napíšte nám alebo nás kontaktujte na telefónnom čísle 0948 45 45 45.

Súhlasím s použitím mojich kontaktných údajov na zasielanie informácií o službách a novinkách webovej stránky AHOJ DEVELOPMENT, s.r.o. a súčasne potvrdzujem, že som si prečítal a porozumel zásadám spracúvania osobných údajov prevádzkovateľom, ktoré sú dostupné tu.
ahoj-park-blog

3 rady ako upraviť z obyčajnej terasy neobyčajnú relaxačnú zónu

júl 7, 2016
Predajca
Význam balkónu či terasy pocítia majitelia bytov asi najviac vtedy, keď v ich novom byte chýbajú. Za teplých letných večerov si práve tu dokážete skvele oddýchnuť. Ak teda viete, ako takú terasu príjemne zariadiť.
Balkón a terasa by v žiadnom prípade nemali byť určené iba na odloženie nepotrebných vecí z bytu, ktoré vám je ľúto vyhodiť. Súčasný dlhotrvajúci trend zariaďovania terás je ten, že z terasy sa vytvorí akási „predĺžená” obývačka. To však platí skôr pre rodinné domy s rozľahlými terasami. V byte to až také jednoduché nebude. 

Ako spravíte z terasy jedno z vašich najobľúbenejších miest v byte?

Rastliny vám zabezpečia farbu, vôňu aj chuť

Nie je žiadnou novinkou, že kvety na človeka vplývajú priaznivo a upokojujúco. Aké zvoliť? Súčasný trend je ten, že ľudia radi kombinujú rozličné kvety odlišných tvarov, farieb a veľkostí. Vytvoríte si tak skutočne pestrú terasu, na ktorú bude radosť pozerať. Na kvetoch je výborné aj to, že, ak ich správne umiestnite, dokážu vás odizolovať aj od zvedavých susedských očí.

 

Ak chcete, aby váš balkón nielen hýril farbami, ale vám aj zavoňal, spestrite ho trebárs levanduľou, tymiánom či bazalkou. Tie oživia nielen váš balkón, ale možno aj nedeľný obed 🙂

 

Na väčšej terase sa môže stať, že v kútoch je priveľký tieň a nepôsobia na vás pri popíjaní šálky kávy či čaju práve najvľúdnejšie. Vyriešite to pomerne jednoducho. Stačí, ak si zaobstaráte nejakú pestrú visiacu rastlinu ako sú napr. hortenzie.

Nábytok na balkóne nemusí byť zladený. Skôr naopak!

Je váš balkón menší, ako by ste si želali? Nebojte sa. Aj s menšími priestormi sa dá čarovať. Stačí, ak si vyberiete malé, rozkladacie sedenie, ktoré môžete v prípade potreby kedykoľvek zložiť a oprieť o stenu či schovať. Najpraktickejšie bude, ak budú skladacie nielen stoličky, ale aj stôl.

 

Na väčšej terase takisto nemôže chýbať pohodlné sedenie. Tu už môže byť aj pre viac ľudí. Ak chcete byť trendy, najnovšia móda pri výbere sedenia je podobná ako pri kvetoch. Stoličky nielenže nemusia ladiť so stolom, ale ani jedna s druhou. Pokojne buďte odvážni a inovatívni.

 

V prípade väčšej terasy si pravdepodobne môžete dovoliť rozložiť aj nejaké to ležadlo alebo pohodlnú sedaciu súpravu. Tú vyberajte nielen peknú, ale najmä odolnú. Dobre pôsobia napríklad aj sedacie súpravy s matracmi so snímateľnými poťahmi. Ak vás už daný vzor prestane baviť, jednoducho poťah vymeníte.

Svit mesiačika je síce romantika, ale chcelo by to osvetlenie

Možno si myslíte, že osvetlenie je len zanedbateľným detailom, ktorý nijako neovplyvní to, ako na vás pôsobí vaša terasa. Omyl. Na terase budete sedávať najčastejšie večer, keď už slnko tak ukrutne nepáli a mesiac so sebou prináša príjemné (i keď často minimálne) ochladenie. A práve osvetlenie dodá vašej terase tú správnu upokojujúcu a útulnú atmosféru.

 

Zvoliť môžete napríklad originálnejšie osvetlenie vo forme solárnych svetelných reťazí, ale nič nepokazíte ani klasickým osvetlením na stenu či romantickejšími stojacími lampami.

 

Zariadiť si terasu sa možno zdá ako maličkosť, ktorú zvládnete v priebehu jedného dňa. Ak však chcete, aby bola vaša terasa a balkón výnimočnými miestami pre váš oddych, venujte im viac času. U nás v Ahoj Parku sa nemusíte báť, že by ste nemali čo zariaďovať. Každý byt je vybavený balkónom a na ustúpených podlažiach nájdete aj rozľahlé terasy.

predajca
Mgr. Eva Voldřichová

váš predajca

Kontaktujte ma