Kontaktujte nás Napíšte nám alebo nás kontaktujte na telefónnom čísle 0948 45 45 45.

Súhlasím s použitím mojich kontaktných údajov na zasielanie informácií o službách a novinkách webovej stránky AHOJ DEVELOPMENT, s.r.o. a súčasne potvrdzujem, že som si prečítal a porozumel zásadám spracúvania osobných údajov prevádzkovateľom, ktoré sú dostupné tu.
ahoj-park-blog

5 tipov, ako zariadiť detskú izbu

november 23, 2015
Predajca

Pri výbere detskej izbičky je potrebné uvedomiť si veľa faktorov. Tie najzákladnejšie sme vám zhrnuli do niekoľkých bodov. Ak plánujete deťom izbu zariadiť alebo prerobiť, inšpirujte sa.

1. Akú farbu stien vybrať

Na začiatku je podstatné rozmyslieť si, aké farby budú v izbe prevládať. Neviete sa rozhodnúť? Spýtajte sa svojho dieťaťa. Jeho pomoc vás navedie k správnemu riešeniu. No nezabúdajte na to, že farby by mali byť teplé a veselé. Na krikľavú červenú stenu radšej zabudnite – pôsobí agresívne a najmä pre hyperaktívne deti nie je vhodná. No môžete ňou izbu oživiť vo forme doplnkov. Vhodná nie je ani čierna či tmavomodrá.

Voľte skôr jemné, bledšie alebo pastelové farby. Pozitívne farby sú žltá a oranžová. Zelená a modrá podporujú tvorivosť a pozitívny postoj. Ružová farba je upokojujúca, no bude lepšie, keď ju skombinujete ešte s inou farbou, aby nepôsobila vyčerpávajúco.

2. S tematikou izby opatrne

Každé dieťa má svoju obľúbenú rozprávku. Viacerí rodičia im teda izbu zariadia v jej štýle. S takýmto riešením buďte ale opatrní. Nebude to trvať dlho a dieťa vyrastie alebo sa mu začne páčiť viac iná rozprávka. Vtedy by mohol nastať problém. Aj tu ale existuje riešenie. Nábytok vyberte neutrálnejší a na stenu nalepte dekorácie či nálepky v podobe rozprávkových hrdinov. V izbe budú figurovať obľúbené postavičky, no kedykoľvek sa môžu vymeniť za iné.

3. Úložný priestor

Izba musí byť praktická. Dieťa potrebuje voľný priestor na hranie a zároveň potrebuje úložný priestor na veci. Všetko musí mať svoje miesto, každá jedna hračka. Ak sa vám hračky nezmestia do skriniek, existuje množstvo pestrých boxov, do ktorých ich uložíte. Ideálnym riešením je aj vstavaná skriňa, kam schováte skoro všetko.

ahojpark-destka-izba-blog-2

4. Koberec verzus podlaha

Deti sa väčšinu času hrajú na zemi. Aby neprechladli, je vhodné dať im do izbičky koberec. Pokiaľ koberec do celej miestnosti nechcete, kúpte ho v menšom rozmere. Ak je vaše dieťa alergik, dajte mu do izby podlahu z antistatického linolea. Mäkký a teplý materiál je aj korok. Drevená podlaha je taktiež teplá, no je náchylnejšia na poškodenie.

ahojpark-destka-izba-blog-3

5. Posteľ a stolík majú svoje miesto

Bližšie k oknu umiestnite písací stolík. Posteľ, naopak, dajte od okna čo najďalej. Dieťa by mohli rušiť prenikajúce lúče slnka alebo by na neho mohlo z otvoreného okna fúkať. Takto zároveň od seba oddelíte pracovnú a oddychovú časť izby.

Nové byty v Bratislave

Ak hľadáte byt, v ktorom budú čo najlepšie podmienky na bývanie nielen pre vás, ale aj pre vaše deti, pozrite si ponuku bytov nového bytového komplexu AHOJ PARK v Bratislave. Deti tu budú mať okrem novej izbičky aj vnútroblok so zeleňou a detským ihriskom. Zatiaľ čo sa budú hrať, vy si môžete posedieť na lavičke alebo si zašportovať v exteriérovom fitness. Cez víkendy určite oceníte spoločné rodinné výlety do prírody, či už turistické, alebo na bicykli. AHOJ PARK sa totiž nachádza len pár krokov chôdze od Lesoparku Malých Karpát.

predajca
Mgr. Eva Voldřichová

váš predajca

Kontaktujte ma