Kontaktujte nás Napíšte nám alebo nás kontaktujte na telefónnom čísle 0948 45 45 45.

Súhlasím s použitím mojich kontaktných údajov na zasielanie informácií o službách a novinkách webovej stránky AHOJ DEVELOPMENT, s.r.o. a súčasne potvrdzujem, že som si prečítal a porozumel zásadám spracúvania osobných údajov prevádzkovateľom, ktoré sú dostupné tu.
ahoj-park-blog

Ako zariadiť 1-izbový byt, aby nepôsobil stiesnene? Poradíme vám

júl 14, 2016
Predajca
V súčasnosti čoraz viac ľudí siaha po jednoizbových bytoch. Sú cenovo dostupnejšie, ideálne pre jednotlivcov a mladé bezdetné páry. Problém však môže nastať pri sťahovaní sa, keď je zrazu tých vecí akosi priveľa…

Ideálne je, ak si kúpite byt v novostavbe vybavený bytovým štandardom. Nemusíte sa starať o žiadne staré postele, skrinky a ani o nijaké už dávno nemoderné osvetlenie. Spravíte si všetko po svojom. Ako na to, aby ste však svoj nový byt príliš nezapratali a pôsobil priestranne?

Rozlúčte sa so zbytočnosťami! Funkčnosť nadovšetko

Či už sa sťahujete od rodičov, z podnájmu či iného bytu, rátajte s tým, že do svojho nového 1-izbového bytu nedostanete všetko, čo ste vlastnili v tom predchádzajúcom. Vyberajte len naozaj nevyhnutné kusy nábytku a spotrebičov a len tie veci, ku ktorým máte citový vzťah. S ostatným sa rozlúčte.

 

Majte na pamäti, že základom malého bytu je najmä jeho funkčnosť. Možno si myslíte, že prenášaním starého nábytku ušetríte, ale z dlhodobého hľadiska je to nepraktické. Skôr sa vám oplatí staré veci predať či darovať a kúpiť si celkom nový nábytok prispôsobený rozmerom vášho nového bytu.

Milosrdné klamárky: svetlé farby a zrkadlá

Oko krásne oklamete farbami. Základné pravidlo pri zariaďovaní malého bytu je používanie svetlých farieb. Čím svetlejšie farby použijete, tým sa bude zdať váš byt opticky väčší. Nebojte sa teda krémových farieb, bledožltej, bledomodrej… Farby dúhy vás nepotešia iba po daždi, ale aj v malom byte.

 

Prefíkané sú aj zrkadlá. Vďaka nim takisto dokážete oči vašich návštevníkov oklamať a zrazu budú mať dojem, že sa ocitli v dvojizbovom byte s prebúranou stenou. Zrkadlo sa však nehodí všade. Nič ale nepokazíte, ak ho umiestnite napr. na vstavanú rolldor skriňu. Ešte takú skriňu vo vašom jednoizbovom byte nemáte? Je čas to napraviť. Práve tento typ skríň je ako stvorený do menších bytov.

So svetlom narábajte ako umelec

Možno sa vám to zdá prehnané, ale svetlo, rovnako ako farby, dokáže s vaším bytom divy. Nebojte sa behať so zasvietenou lampou od rohu k rohu a sledovať, kedy vyzerá vaša „obývačko-kuchyňa” väčšia. V malom byte výborne pôsobia stolové alebo stojace lampy. Skončite už s tým pravidlom, že lampa musí iba visieť zo stropu. Vôbec nie.

Dobré rady na záver:

–       Chcete zjednotiť priestor? Docielite to jednotnou podlahou v celom byte, prípadne jednotnou farbou stropu.

–       Najlepší nábytok do malého bytu je ten na mieru.

–       Zavolajte architekta.

Najčastejšou chybou malých bytov je preplnenosť a prepchatosť. Ak ste si vedomí, že práve týmto defektom sa vyznačuje aj váš byt, zavolajte si na pomoc architekta. Ten už bude vedieť, ako váš byt zbaviť zbytočností. A o to presne ide. Plný byt síce možno pôsobí útulne, ale ak chcete, aby sa cesta zo spálne do kúpeľne obišla bez modrín, tak opatrne.

 

Máte predstavu, ako by ste si zariadili 1-izbový byt, ale žiadna ponuka vás ešte neoslovila? To pravé možno nájdete u nás v Ahoj Parku. V ponuke pre vás máme aj priestranné 1-izbové byty.

predajca
Mgr. Eva Voldřichová

váš predajca

Kontaktujte ma