Kontaktujte nás Napíšte nám alebo nás kontaktujte na telefónnom čísle 0948 45 45 45.

Súhlasím s použitím mojich kontaktných údajov na zasielanie informácií o službách a novinkách webovej stránky AHOJ DEVELOPMENT, s.r.o. a súčasne potvrdzujem, že som si prečítal a porozumel zásadám spracúvania osobných údajov prevádzkovateľom, ktoré sú dostupné tu.
ahoj-park-blog

Krátky návod na to, ako financovať kúpu bytu v novostavbe

máj 2, 2016
Predajca

Pravdepodobne len málokto má v dnešnej dobe odloženú dostatočnú čiastku na kúpu nového bytu. A tak ľudia hľadajú možnosti, ako takúto kúpu financovať. Aké alternatívy existujú, ak suma na vašom bankovom konte nestačí?

 

Ako záujemca o kúpu bytu v novostavbe máte viacero možností, ako takúto kúpu financovať. Vaše možnosti však závisia aj od developera, alebo lepšie povedané developerskej banky a investora. Tí sa snažia prispôsobiť nielen súčasnému trhu a konkurencii, ale aj vám a partnerským bankám podieľajúcim sa na výstavbe projektu.

 

Takisto tu treba brať do úvahy aj výšku zálohy, ktorú požadujú, a či chcú túto sumu v hotovosti alebo aj prostredníctvom úveru. Niekde táto záloha predstavuje 30 až 40 % z celkovej ceny bytu, u nás v Ahoj Parku je to len 20 %. Tým máte aj istotu, že váš nový byt určite dostaviame.

 

Zvyšných 80 % z ceny bytu nám totižto zaplatíte až potom, ako prebehne kolaudácia. Verte teda, že aj nám záleží na tom, aby sme vám váš nový byt odovzdali hotový a bezchybný.

Hypotéka… nie je to jediné, čo vám banka ponúka

Už dávno neplatí, že jediným možným riešením pre vás je iba banková hypotéka. V banke toho nájdete oveľa viac. Ponúknu vám napríklad: hypotéku, americkú hypotéku, stavebné sporenie, spotrebný úver alebo aj ich kombináciu.

 

Pri bežnej hypotéke je minimálna splatnosť zvyčajne štyri roky a maximálna tridsať rokov. Samozrejme, že v jednotlivých bankách môžete nájsť určité rozdiely, ale väčšinou sú iba minimálne.

Nielen vy a developer, ale aj banka rozhoduje

Hypotéky banky poskytujú fyzickým osobám najčastejšie na nákup, stavbu alebo rekonštrukciu nehnuteľnosti. Zväčša je poskytovaný na 70 % z celkovej ceny, ale niekde to môže byť aj viac. Nie každá banka vám však môže vyhovieť v prípade, ak chcete zabezpečiť úver nehnuteľnosťou (bytom), ktorá sa nachádza v začínajúcom alebo rozostavanom projekte.

 

Vyhovie vám väčšinou tá banka, ktorá financuje výstavbu projektu. Toto financovanie projektu bankou vlastne znamená, že banka poskytla developerovi úver na výstavbu. Aj AHOJ PARK má investičnú banku, a to SLSP. Okrem nej spolupracuje aj s partnerskými bankami – VÚB, ČSOB a Tatra bankou.

Hypotéka nielen „po slovensky“, ale aj „po americky“

Ak by ste sa však rozhodli pre inú banku a tá vám nechce obyčajnou hypotékou pokryť 100 % ceny nového bytu, dá sa to aj inak. Niektoré banky majú v ponuke tzv. americké hypotéky. Ide o úver zabezpečený nehnuteľnosťou. Ak vás to však neláka, ešte stále máte možnosť vybrať si aj niečo iné. Tým môže byť napríklad aj kombinácia hypotéky a spotrebného úveru.

 

V prípade, že ste sa náhodou v tomto mori finančných a bankových informácií stratili, nič sa nedeje. Ak máte záujem o byt v komplexe AHOJ PARK, môžete využiť služby nášho brokera, ktorý za vás všetky finančné záležitosti týkajúce sa kúpy vášho nového bytu ochotne vyrieši.

predajca
Mgr. Eva Voldřichová

váš predajca

Kontaktujte ma