Kontaktujte nás Napíšte nám alebo nás kontaktujte na telefónnom čísle 0948 45 45 45.

Súhlasím s použitím mojich kontaktných údajov na zasielanie informácií o službách a novinkách webovej stránky AHOJ DEVELOPMENT, s.r.o. a súčasne potvrdzujem, že som si prečítal a porozumel zásadám spracúvania osobných údajov prevádzkovateľom, ktoré sú dostupné tu.
ahoj-park-blog

Najčastejšie chyby, ktoré robíme pri zariaďovaní nového bytu

jún 29, 2016
Predajca

Asi každý sa teší na zariaďovanie svojho nového bytu. Málokto sa však vyhne už takmer klasickým chybám, ktoré so sebou úprava interiéru prináša. S nami však už budete vedieť, čomu sa vyvarovať.

 

Možno si myslíte, že zariadiť si byt podľa svojich predstáv, je jednoduché. Poviete si, veď viem, čo chcem. To je možno pravda, ale nezabúdajte, že treba myslieť aj na to, aby bol váš interiér funkčný a nepreplnený. Tak ako na to?

Nízka cena nie je vždy prednosťou

Jedna z najzásadnejších chýb, ktorej sa ľudia dopúšťajú, je zariaďovanie bytu lacnými napodobeninami. Alebo lacným nábytkom všeobecne. Myslite aj na to, že radosť z ušetrených peňazí budete mať chvíľku. Dlhšie vás bude hnevať zlá kvalita vami vybraného lacného nábytku.

 

Ak nemáte momentálne dostatok financií na kvalitný nový nábytok, počkajte. Skúste to dočasne so starším (možno aj požičaným) nábytkom a radšej si z pár výplat čo – to odložte na niečo kvalitnejšie a trvácnejšie.

Nebuďte kompulzívnym zberačom

Opatrne so zberaním, odkladaním a uchovávaním. Človek je síce povaha sentimentálna a rád si odkladá aj staršie veci, na ktoré má milé spomienky. Ani tu to však netreba nijako preháňať. Takisto nepotrebujete každý jeden doplnok, čo sa vám v obchode zapáči.

 

Pri zariaďovaní interiéru doplnkami naozaj platí: striedmosť nadovšetko. Jediné, čo preplnenými poličkami dosiahnete, je nevkusný, nejednotný zhluk drobností bez akéhokoľvek hlbšieho významu. Návštevu tým neohúrite a utieranie prachu vám dá takisto zabrať.

Váš nový byt nie je omaľovánka

Výraznou chybou, ktorú nájdeme u mnohých nových majiteľov, je aj nesprávne použitie farieb. Nie je dobré ani vybaviť byt len jednou farbou, ani to príliš preháňať. Rovnaká farba všade je nudná, prílišné farebné variácie sú zase chaotické.

 

Najlepšie urobíte, ak do jednej miestnosti použijete maximálne tri farby. A ešte lepšie bude, ak jedna z nich bude nejaká výrazná kontrastná farba. Najmä v kuchyni môže dobre zapôsobiť napr. kombinácia tmavšia staroružová – biela – bledohnedá.

Všeobecne platné rady

–    pozor na trčiace káble z televízie, počítača a inej elektroniky,
–    jedna lampa do jednej miestnosti už dávno nestačí,
–    na sedačke chcete hlavne sedieť a nie presúvať vankúše,
–    okolo nábytku chcete aj chodiť, a nie sa naň len pozerať.

Ste si už chýb vedomí? Budete schopní sa im vyvarovať a jediné, čo vám chýba, je už len byt? Možno vás zaujme aj naša ponuka v novostavbe Ahoj Park. Veď sa pozrite.

predajca
Mgr. Eva Voldřichová

váš predajca

Kontaktujte ma